Panele LED – wybór nie tylko do biura!

Panele LED to bardzo ciekawe oprawy oświetleniowe, które systematycznie wypierają klasyczne oprawy rastrowe z biur i obiektów użyteczności publicznej. Jednocześnie budzą coraz większe zainteresowanie wśród prywatnych inwestorów, którzy szukają niebanalnych pomysłów na oświetlenie domu czy mieszkania. Panele LED świetnie sprawdzają się w tej roli, zwłaszcza w przypadku nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji. Dowiedz się, jak wykorzystać je nie tylko w biurowej, ale też w prywatnej przestrzeni.

Co trzeba wiedzieć o panelach LED?

Panele LED to oprawy oświetleniowe, które – jak sama nazwa wskazuje – wykorzystują ledowe źródła światła, dzięki czemu są bardzo tanie w eksploatacji (niski pobór prądu, wysoka efektywność energetyczna). Oprawy są dostępne w wielu wariantach wymiarowych, najczęściej występują w kształcie kwadratu lub prostokąta. To ułatwia ich montaż na suficie.

Panele LED charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością w zakresie doświetlania powierzchni. To zasługa specyficznego rozwiązania, jakim jest materiał LGP – rozprasza on światło emitowane przez diody LED, dzięki czemu pada ono równomiernie, zapewniając wyższy komfort wzroku i lepszą widzialność w porównaniu z konkurencyjnymi oprawami, na przykład rastrowymi.

To warto wiedzieć

Nowoczesne panele LED praktycznie eliminują problem efektu olśnienia, który występuje przy innych oprawach o podobnym przeznaczeniu. To duża zaleta z punktu widzenia osób szukających oświetlenia biurowego czy szerzej – roboczego.

Panele natynkowe i podtynkowe

Panele LED występują w dwóch podstawowych wariantach, różniących się ze względu na sposób montażu. Mamy więc panele natynkowe oraz podtynkowe. Te pierwsze są najczęściej wybierane przez inwestorów, którzy nie planują większego remontu pomieszczenia, a jedynie chcą wymienić oprawy oświetleniowe. Panele LED natynkowe montuje się błyskawicznie, bez kucia czy obniżania sufitu.

Jeśli jednak planujesz wykorzystać panele LED w przestrzeni prywatnej, to rekomendujemy wybór wariantów podtynkowych. Do ich zalet zaliczymy przede wszystkim to, że nie zajmują dodatkowego miejsca, nie zbiera się na nich kurz, a po zamontowaniu prezentują się bardzo estetycznie (są zlicowane z powierzchnią sufitu). Jeżeli natomiast nie masz podwieszanego sufitu, to nic straconego – do montażu paneli podtynkowych na suficie możesz użyć ramek montażowych BRAVO ADTR z oferty Kanlux lub powiesić panele na linkach.

Panele LED w pomieszczeniach biurowych

Naturalnym miejscem ekspozycji paneli LED są pomieszczenia biurowe, w których wymaga się przede wszystkim skutecznego doświetlenia przestrzeni roboczych. Panele mogą z powodzeniem zastąpić obecne oprawy oświetleniowe i taka zmiana z pewnością wyjdzie pracownikom na dobre. Dodatkową korzyścią będzie zmniejszenie rachunków za energię, o co zadbają oszczędne źródła światła LED.

Panele LED do ciągów komunikacyjnych

Panele LED doskonale sprawdzają się do doświetlania korytarzy, przejść awaryjnych, klatek schodowych oraz innych ciągów komunikacyjnych. Zapewniają dostateczną ilość światła potrzebną do zagwarantowania komfortu i bezpieczeństwa osobom korzystającym z budynku. Dlatego bardzo często można je zauważyć w obiektach użyteczności publicznej, sklepach wielkopowierzchniowych, hotelach, pensjonatach, centrach SPA i Wellness czy w urzędach.

Oryginalny sposób na oświetlenie w domu

Moda na minimalistyczne, a wręcz ascetyczne wnętrza sprawiła, że coraz więcej osób rozważa wykorzystanie paneli LED w swoich domach i mieszkaniach. Takie panele, w odróżnieniu od standardowych lamp sufitowych, listew oświetleniowych czy kinkietów żyrandoli nie rzucają się w oczy, tworząc jedną powierzchnię z sufitem.

Na wykorzystanie paneli LED w pomieszczeniach mieszkalnych powinny się zdecydować przede wszystkim te osoby, które urządzają wnętrze zgodnie z zasadami stylu loftowego czy industrialnego. Takie oprawy będą idealnie korespondować z np. betonowymi ścianami, odsłoniętymi instalacjami, cegłą czy naturalnym drewnem na podłodze.

Rada

Panele LED w przestrzeniach mieszkalnych mogą być zarówno jedynym, jak i uzupełniającym elementem instalacji oświetleniowej.

Gdy priorytetem są względy estetyczne

Panele LED warto stosować w tych pomieszczeniach, w których mamy zwiększone zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie. Takie panele charakteryzują się dużą mocą świetlną, a przy tym nie generują wysokich kosztów eksploatacji.

Nie możemy również pominąć kwestii estetyki, która ma kluczowe znaczenie dla większości inwestorów wykańczających dom czy mieszkanie. Szukając bardzo efektownych paneli LED warto zwrócić uwagę na panele Kanlux AVAR w formie ramki oświetleniowej, które są znakomitą alternatywą dla tradycyjnych opraw.

Gdzie kupisz panele LED?

Szeroki wybór paneli LED, zarówno natynkowych, jak i podtynkowych, a także niezbędnych akcesoriów montażowych, znajdziesz w ofercie polskiej firmy Kanlux. Dostępne modele w różnych wariantach kolorystycznych i wymiarowych sprawdź na stronie internetowej https://www.kanlux.com/pl/produkty/16007/panele-led.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij