Gdzie i dlaczego sprawdzą się okna aluminiowe?

Wybór stolarki do domu może sprawiać nieco kłopotów – możliwości jest naprawdę dużo, a wszystkie opcje zapewniają unikalne korzyści. Pewne jest tylko to, że okna powinny być trwałe, szczelne i estetyczne. W przypadku projektów indywidualnych inwestorzy najczęściej decydują się na konstrukcje drewniane lub z PVC. W ostatnich latach popularność zyskują także okna aluminiowe. Czym charakteryzują się te konstrukcje? Gdzie i dlaczego się sprawdzą? Podpowiadamy!

Okna aluminiowe – zalety

Zalety okien z aluminium wynikają z cech samego materiału. Konstrukcje są lekkie, trwałe, stabilne i sztywne. W porównaniu z ramami z PVC czy drewna profile aluminiowe są znacznie mniej podatne na uszkodzenia i nie zmieniają swoich rozmiarów na skutek promieniowania UV czy wahania temperatury.

Aluminium jest materiałem podatnym na kształtowanie, co sprawia, że można uformować z niego okna o nietypowych rozmiarach i kształtach. Aluminiowe profile są wąskie, dzięki czemu prezentują się nowocześnie i estetycznie. Na specjalne zamówienie możliwe jest też uzyskanie szerszych niż standardowe profili, umożliwiających osadzenie dużych i ciężkich przeszkleń. Na korzyść okien aluminiowych przemawiają także ich łatwa pielęgnacja i dostępność w wielu wariantach kolorystycznych.

Wśród okien aluminiowych można wyróżnić m.in.: 

  • okna rozwierne
  • okna uchylne
  • okna uchylno-przesuwne (PSK)
  • okna rozwierno-uchylne
  • okna stałe
  • okna obrotowe
  • okna w fasadzie – rozwierno-uchylne
  • zestawy okienne z drzwiami.

Okna aluminiowe – wady

Chociaż okna aluminiowe mają wiele zalet, nie są zupełnie pozbawione wad. Minusem może być na przykład ich cena. Ile kosztuje okno aluminiowe? To jedno z najdroższych obecnie rozwiązań, jeśli chodzi o stolarkę okienną. Koszt zależy od wielkości konstrukcji oraz parametrów, takich jak kształt czy rodzaj wykończenia. Najtańsze produkty tego typu mogą nie zapewniać odpowiedniej izolacji, dlatego należy brać pod uwagę wyłącznie modele od uznanych producentów.

Drugim mankamentem okien aluminiowych jest z pewnością brak możliwości ich renowacji. W przypadku wgniecenia lub zarysowania profilu konieczna będzie wymiana całej konstrukcji. Pewną niedogodnością może być też fakt, że profile aluminiowe są zimne w dotyku. Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, rozważ wszystkie za i przeciw oraz porównaj dostępne możliwości. Pomocny w podjęciu decyzji może okazać się artykuł Okna aluminiowe czy plastikowe – co wybrać?

okna aluminiowe

Okna aluminiowe – najlepsze rozwiązanie do dużych przeszkleń

Gdzie sprawdzą się okna aluminiowe? Dzięki ich sztywności, stabilności i lekkości są one bardzo dobrym rozwiązaniem do modnych przeszkleń wielkogabarytowych, takich jak okna tarasowe, balkonowe i narożne czy szklane fasady. Stolarkę aluminiową najczęściej stosuje się w obiektach użyteczności publicznej, np. galeriach handlowych, hotelach i wieżowcach. Niemniej pasuje ona też do nowoczesnych, minimalistycznych budynków mieszkalnych. Niezależnie od tego, gdzie zostanie zamontowana, zawsze będzie odznaczać się bardzo wysoką estetyką. Niemal dowolne kształtowanie profili umożliwia realizację śmiałych wizji architektonicznych.

Czym się kierować, wybierając stolarkę aluminiową?

Szukając najlepszych okien aluminiowych do domu, należy zwrócić uwagę na ich parametry, takie jak współczynnik przenikania ciepła – Ug. Im niższy jest ten parametr, tym mniejsze są straty ciepła, co ma znaczenie w przypadku obiektów energooszczędnych. Istotną kwestią jest też obecność nowoczesnych udogodnień. Okna aluminiowe z nowoczesnymi systemami (np. Schüco) mają z reguły automatyczne otwieranie i zamykanie połączone z inteligentną technologią automatyki budynku. Tego typu rozwiązania chronią budynek przed przegrzaniem, obniżają koszty zużycia energii oraz gwarantują naturalną wymianę powietrza w ekonomiczny sposób.

Okna aluminiowe firmy Kapica – wysoka jakość i wyjątkowy design

Wybierając stolarkę do swojego domu, weź pod uwagę produkty polskiej marki Kapica. W ofercie firmy znajdziesz okna aluminiowe na wymiar. Wszystkie proponowane modele charakteryzują się ponadczasowym wzornictwem, wysoką jakością i ponadprzeciętną trwałością. Firma zapewnia indywidualność w doborze profili – klient może wybierać spośród różnych kształtów (wąskich, kompaktowych, z konturem skośnym lub przypominających styl dawnych okien stalowych). Zakres kolorów stolarki aluminiowej jest z kolei niemal nieograniczony. Możliwe jest nawet utworzenie konstrukcji dwukolorowych. Ostateczny wygląd produktu zależy niemal wyłącznie od oczekiwań i upodobań nabywcy.

Dlaczego firma Kapica? Marka może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w wytwórstwie stolarki, która nie tylko pełni swoje podstawowe funkcje, ale też wyróżnia się ze względu na zastosowanie nowoczesnych technologii oraz inteligentnych systemów. Produkcją okien z aluminium firma Kapica zajmuje się od 2003 roku. Od tego czasu stała się jednym z liderów na rynku europejskim. Skontaktuj się z doradcami lub odwiedź jeden z nowoczesnych salonów i wybierz najlepszą stolarkę aluminiową do Twojego domu!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij