Niezbędne prace przed rozpoczęciem budowy domu

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Tylko wówczas wszystkie prace będą mogły przebiegać właściwie, bez żadnych zbędnych komplikacji. Warto rozpocząć od uzbrojenia działki, a my następnie przejść do właściwych prac budowlanych.

Uzbrojenie działki – kluczowe informacje

Przed podjęciem pracy budowlanych konieczne jest uzbrojenie działki krok po kroku. Zgodnie z polskim prawem każda działka, gdzie ma stanąć dom musi być uzbrojona. Najczęściej jednak to inwestor jest zobowiązany do podłączenia mediów. Zatem uzbrojenie działki to inaczej podłączenie do niej wody, kanalizacji oraz prądu. Jeżeli zatem odkupujemy ziemię od innego właściciela wówczas należy sprawdzić czy zostały do niej doprowadzone wszystkie rury oraz wodociągi. Jeżeli natomiast na działce nie ma żadnych mediów wówczas należy samodzielnie rozpocząć jej uzbrojenie, a jednocześnie ponosić wszelkie koszty dotyczące doprowadzenia mediów. Przede wszystkim najpierw należy udać się do urzędu gminy, aby uzyskać informacje na temat tego czy działka jest uzbrojona. Następnie należy złożyć odpowiednie wnioski do sieci wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej oraz gazowej. Nieuniknione są także koszty do prowadzenia do działki prądu. Bez jego podłączenia nie będzie można rozpocząć pracę związanych z budową domu.

Nowoczesne drenaż opaskowy – zastosowanie

Drenaż opaskowy stosowany jest w sytuacji, kiedy na działce występuje wysoki poziom wód gruntowych. W takiej sytuacji, aby uniknąć negatywnego wpływu wód gruntowych na fundamenty budynku można wykorzystać drenaż opaskowy. Obejmuje on system rur drenacyjnych wkopanych w ziemię, które okalają budynek. Rury te są perforowane, dzięki czemu woda wpływa do środka oraz zostaje odprowadzona Na stosowną odległości. Stosowanie drenażu opaskowego jest w pełni bezpieczne, a ponadto zwiększa trwałość i wytrzymałość fundamentów, które nie są wówczas narażone na niekorzystne działanie wody. Poza zarządzeniem wodą istotne są także elementy dotyczące zagospodarowania wnętrza budynku. Coraz więcej osób domów jednorodzinnych zastanawia się jak zaprojektować poddasze. Jest to przestrzeń, które może stanowić pokój dzienny, sypialnie, ale nawet łazienkę. Niezbędny jest przeprowadzenie oględzin stanu dachu, a także ewentualnych obciążeń dla murów i fundamentów. Poddasze doskonale spełnia się tak że jako pokój dziecięcy, ze względu na stosunkowo dużą ilość światła, przytulną atmosferę, a także intymny charakter. Zatem Istnieje wiele możliwości aranżacji poddasza.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij