Do czego służą listwy zaciskowe rozłączne? Najważniejsze informacje

Listy zaciskowe rozłączne to nieodzowny element wielu branż. Służą do łączenia i scalania przewodów w bezpieczny sposób. Stosuje się je zarówno w elektrotechnice, mechatronice, automatyce, jak i w wielu innych branżach podobnego pochodzenia.

Wybór listew zaciskowych rozłącznych

Przy zakupie listew zaciskowych rozłącznych dostępnych pod linkiem https://www.tme.eu/pl/katalog/listwy-zaciskowe-rozlaczalne_113587/, należy zwracać uwagę na konkretne elementy. Ważny jest materiał, z którego został wykonany korpus listwy, zgodności z daną normą, klasa palności, temperatura pracy, rastery styków i substancje, z których powstały. W skład listew zaciskowych rozłącznych najczęściej wchodzą takie materiały jak brąz, miedź mosiądz, LCP, PBT, ABS czy PA66.

Charakterystyka listew zaciskowych rozłącznych

Listwy powstają w różnych kształtach, rozmiarach i pod różnymi kątami montażu. Na rynku najczęściej spotyka się te o kącie 90°. Poza nim są dostępne również takie o kącie 45°, pionowe albo poziome.

Należy zwracać uwagę na odległość pomiędzy dwoma osiami. To pomiędzy nie (rastery) wprowadza się elementy elektroniczne, np. listwy zaciskowe czy układy scalone. Ich rozmiar musi być dobrany do miejsca i obiektów, z którymi będzie współgrać. Standardowe wielkości dostępne na rynku to: 2,5 mm, 2,54 mm, 3,5 mm, 3,81 mm, 5 mm, 5,08 mm, 7 mm, 7,5 mm, 7,62 mm, 10,16 mm czy 12 mm.

Parametry listew zaciskowych rozłącznych

Istotnymi elementami przy doborze listwy są jej parametry. Najważniejsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę to liczbę potrzebnych torów. Ich liczba jest ściśle uzależniona od konkretnych połączeń elektrycznego układu. Listwy zaciskowe rozłączne można zakupić w naprawdę różnych kombinacjach. Liczba wejść waha się od 2 do ponad 30.

Liczba wejść nie musi współgrać z liczbą torów. Na rynku można znaleźć listwy zaciskowe składające się z 1 toru i 30 wejść, lecz także takie, gdzie liczba wejść się nie zmienia, a torów może być 5 bądź 6. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie.

Kolorystyka listew zaciskowych rozłącznych jest naprawdę bogata. Bez problemu zakupić można je w takich kolorach jak: pomarańczowy, zielony, czarny, szary i niebieski. Różnorodność odcieni i kolorów nie jest przypadkowa. Dzięki temu zmniejsza się możliwość nieprawidłowego podłączenia przewodów.

Wszelkiego rodzaju listwy zaciskowe rozłączne znajdziecie na stronie tme.eu. Bez problemu odnajdziecie element, którego potrzebujcie, dzięki różnym rodzajom filtrów, które umożliwiają, np. określenie koloru, typu złącza, liczba torów i orientacji przestrzennej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij