Smart rozwiązania, których nie może zabraknąć w Twoim domu – co jest absolutnym must have?

Coraz częściej w nowoczesnych domach stosuje się smart rozwiązania. Dzięki nim można oszczędzać energię elektryczną, ale i wodę, a jednocześnie pozytywnie wpływać na ekologię i obniżać rachunki. Inwestycja w systemy inteligentnego domu ze wszystkimi czujnikami zapewnia oczywiście też bezpieczeństwo mienia i domowników. Oczywiście zapewnia też wygodę. Warto poznać, co jest absolutnym must have.

Lampa inteligentna w domu – sterowanie pilotem czy też za pomocą aplikacji

Lampy inteligentne to zarówno plafony stosowane w sufitach podwieszanych z możliwością sterowania bezprzewodowego i głosowego, kinkiety obsługiwane w ten sam sposób, jak i lampki biurkowe. Charakteryzuje je nowoczesny design. Można w ich przypadku sterować nie tylko natężeniem światła, ale nawet temperaturą barwową i uzyskiwać w ramach jednej oprawy oświetlenie ciepłe lub zimne. Oczywiście decydując się na oświetlenie RGBW można tworzyć również efekty świetlne i sterować barwą oświetlenia, które może zmieniać się rytmicznie czy cyklicznie. Lampa inteligentna w domu może być uruchamiana głosem albo z aplikacji nie potrzeba zatem żadnych włączników, co na pewno jest bardzo wygodne. Po opuszczeniu pomieszczenia oświetlenie może się wyłączyć, co pozwala oszczędzać prąd.

Stosowanie rolet zewnętrznych automatycznie sterowanych, które zapewniają nienagrzewanie się latem i oszczędzanie energii zimą

Na pewno stosowanie rolet zewnętrznych, które są elektrycznie sterowane i połączone z systemem inteligentnego domu także się sprawdza. Takie rolety kiedy trzeba zatrzymują ciepło, a jednocześnie mogą chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem. Są wyposażone w czujniki wykrywania przeszkód, a także czujnik zmierzchu czy wschodu słońca. Oczywiście można je zaprogramować tak, by o określonych godzinach zasłaniały lub odsłaniały duże przeszklenia. Można sterować nimi także głosowo albo z użyciem pilota bądź panelu sterowania. Takie rolety bez wątpienia sprawdzają się tam, gdzie stosowane są nowoczesne źródła ogrzewania i wentylacji, czyli pompa ciepła i wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Mogą częściowo ograniczyć mostki termiczne.

Oczyszczanie powietrza w domu, czyli inteligentna wentylacja mechaniczna lub oczyszczacze powietrza

Już wspomnieliśmy o wentylacji mechanicznej. To właśnie ona może odpowiadać za efektywne oczyszczanie powietrza w domu i wymianę zużytego powietrza na świeże. Posiadając rekuperację, nie trzeba już otwierać okien, by wywietrzyć pomieszczenie. Wystarczy ustawić odpowiednio parametry rekuperatora, a także zadbać o czystość stosowanych w nim filtrów. Urządzenia sygnalizują o konieczności oczyszczenia czy też wymiany filtra, dzięki temu można zapewniać czyste i świeże powietrze w domu, a także odzyskiwać ciepło z powietrza wywiewanego. Alternatywą dla wentylacji mechanicznej jeśli chodzi o samo oczyszczanie powietrza, a nie wentylację są oczyszczacze. Jeżeli w domu jest tradycyjna wentylacja, to aby oczyścić powietrze potrzebne są urządzenia w pokojach, które wyposażone są w filtry czy też jonizatory.

Energooszczędne i inteligentne sprzęty do domu, które ułatwiają życie

Smart rozwiązania to nie tylko energooszczędne oświetlenie, ogrzewanie czy wentylacja, ale również smart urządzenia. Na pewno należy do nich odkurzacz automatyczny, który można zaprogramować, by odkurzał pomieszczenie w określonym czasie. Oczywiście musi być wyposażony w stację dokującą, gdzie może naładować swój akumulator. Poza tym warto zainwestować w automatyczny ekspres do kawy, który wykona ulubioną kawę, zanim wstaniesz z łóżka i pozwoli Ci lepiej zacząć dzień, a także zaoszczędzi Twój czas. Na pewno wszelkie sprzęty, które mogą łączyć się ze sobą bezprzewodowo są mile widziane. Głosowo obsługiwany odtwarzacz hi-fi także może się przydać, szczególnie dla melomanów. Oczywiście nie można zapomnieć o energooszczędnych sprzętach o najwyższej klasie energetycznej, a także choćby bateriach oszczędzających wodę. Zamiast tradycyjnej słuchawki prysznicowej, można zastosować deszczownicę, która oszczędza 30% wody. Stosowanie takich rozwiązań pozwoli oszczędzać, ale i cieszyć się najwyższym poziomem komfortu na co dzień.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij