Ozonowanie mieszkania – sposób na czyste i świeże powietrze

Ozonowanie pomieszczeń jeszcze do niedawna znajdowało zastosowanie przede wszystkim w placówkach medycznych i miejscach użyteczności publicznej. Ostatnio jest także coraz częściej wykonywane w mieszkaniach. Powodem, wbrew pozorom, nie jest jedynie pandemia COVID-19. Dlaczego? Ponieważ ozonowanie mieszkania daje też szereg innych korzyści. Kiedy warto je przeprowadzić? Czy ozonowanie pomieszczenia można wykonać samodzielnie? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci z firmy Slim-Pol, którzy od wielu lat pomagają oczyszczać powietrze w mieszkaniach z drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów.

Ozonowanie pomieszczeń – procedura

Ozonowanie pomieszczeń – na czym polega? Istota procedury jest dość prosta. Wymaga zastosowania specjalnych generatorów wydzielających ozon. To związek chemiczny złożony z trzech cząsteczek tlenu. Ponieważ ma niestabilną strukturę, utlenia znajdujące się w pomieszczeniu mikroorganizmy oraz cząsteczki emitujące nieprzyjemne zapachy. Następnie w ciągu kilku godzin dochodzi do rozpadu ozonu. To bardzo istotne, ponieważ związek w czystej postaci jest szkodliwy dla organizmów żywych – również dla człowieka. Po rozpadzie do cząsteczek tlenu pozostaje całkowicie obojętny dla organizmu. 

Co daje ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie mieszkań pozwala więc skutecznie pozbyć się wszelkich drobnoustrojów. Ozon eliminuje znajdujące się w pomieszczeniu bakterie, wirusy, grzyby i roztocza. Pomaga pozbyć się alergenów, a nawet jest skuteczny w walce z nieproszonymi gośćmi, takimi jak mole czy mrówki. Ozonowanie pomieszczeń sprawia, że związek chemiczny wnika w najdrobniejsze szczeliny. W ten sposób jest o wiele bardziej skuteczne niż klasyczna dezynfekcja. Ozon świetnie pochłania także wszelkie nieprzyjemne zapachy. W ten sposób ozonowane pomieszczenie pozostaje czyste, świeże i bezpieczne dla mieszkających w nim osób.

Ozonowanie mieszkań – kiedy można wykonać?

Kiedy zaleca się ozonowanie mieszkania? Przede wszystkim przy wprowadzeniu się do nowego miejsca. Procedura pozwala pozbyć się mikroorganizmów oraz zapachów, które pozostały po poprzednich właścicielach. Doskonałym pomysłem jest także ozonowanie pokoju po remoncie w celu pozbycia się zapachu farb, lakierów czy ftalanów zawartych w płytach meblowych. Świetnie zdaje egzamin po zalaniu mieszkania, pomagając wyeliminować nieprzyjemny zapach stęchlizny oraz zapobiec rozwojowi pleśni. Sprawdzi się też po pożarze, redukując woń spalenizny. Ozonowanie mieszkania należy także wykonać przed pojawieniem się w domu noworodka albo osoby przewlekle chorej. Warto przeprowadzać je profilaktycznie, co kilka miesięcy, aby zdezynfekować przestrzeń, czyniąc ją bardziej komfortową do życia.

Ozonowanie pomieszczeń – cennik

Bez względu na to, że na rynku są dostępne przenośne generatory ozonu, przeprowadzenie procedury najlepiej jest zlecić profesjonalnej ekipie. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu można mieć pewność, że ozonowanie mieszkania przyniesie oczekiwane rezultaty. Eksperci z Slim-Pol posiadają specjalistyczny sprzęt i odpowiednio zabezpieczają oraz uszczelniają pomieszczenie. Są wyposażeni w kombinezony ochronne zapobiegające niekorzystnemu działaniu ozonu na skórę, oczy czy układ oddechowy. Określają też czas, po jakim do mieszkania mogą wejść osoby, które je zamieszkują oraz ich czworonożni pupile. W przypadku procesu jakim jest ozonowanie pomieszczeń, cena zwykle nie jest wygórowana. Jest zależna przede wszystkim od metrażu powierzchni, jednak najczęściej nie przekracza kilkuset złotych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij