Na co zwrócić uwagę wybierając ramę do łóżka sypialnianego?

Rama łóżka to konstrukcja, na której opiera się materac, jest więc bardzo istotnym elementem dla wygody późniejszego odpoczywania. Na co więc zwrócić szczególną uwagę podczas jej kupowania?

 

Praktyczność do małych mieszkań

W małych domach oraz mieszkaniach każdy metr kwadratowy przestrzeni do przechowywania jest na wagę złota. Taką przestrzeń można zagospodarować również pod łóżkiem, o ile pozwala na to rama. Jeśli właśnie na tym nam zależy, rama do łóżka powinna być wyposażona w praktyczne pojemniki do przechowywania, w których można umieścić m.in. zapasowe komplety pościeli, czy też ubrania na zimę. Alternatywą jest rama do łóżka bez pojemników, ale podwyższona, pod którą można pomieścić duże i praktyczne skrzynki.

 

Wielkość ramy łóżka sypialnianego

Łóżko musi być oczywiście wygodne i wpływa na to również rama. Tutaj kluczowe znaczenie mają jej wymiary, które w przypadku doboru dla dwóch osób nie powinny być mniejsze, niż 140 cm pod względem szerokości. Oczywiście kupujących ograniczają także gabaryty wnętrz, dlatego przed zakupem trzeba wymierzyć lukę, w której zostanie umieszczone łóżko, pamiętając jednocześnie o konieczności umieszczenia w niej także stoliczków nocnych.

 

Wysokość zagłówka

Dysponując sypialnią na poddaszu nie można zapomnieć dodatkowo o wysokości zagłówka w ramie do łóżka, która zazwyczaj nie może być dowolna (jeśli mebel umieszczony będzie przy skosie). W przypadku większości poddaszy optymalny wymiar to około 100 cm (lub nieco ponad), jednak dla własnego bezpieczeństwa zawsze warto raz jeszcze wymierzyć wysokość ściany.

 

Stelaż w ramie łóżka

Ostatnim, jednak niemniej ważnym czynnikiem jest stelaż. Musi być on oczywiście odpowiednio solidny, aby utrzymywał ciężar materaca oraz śpiących na nim osób. Nie może też skrzypieć, gdyż w takiej sytuacji ryzykuje się wybudzaniem w ciągu nocy, co z czasem stanie się bardzo męczące.

 

Jak doskonale widać, ramy do łóżek trzeba wybierać biorąc pod uwagę wiele różnych czynników. Koniecznie trzeba się nad nim dobrze zastanowić, gdyż w większości przypadków zakup łóżka to decyzja na wiele lat.

 

Jeśli masz już materac, który kochasz, wybór nowej ramy łóżka staje się nieco łatwiejszy. Jeśli masz pełnowymiarowy materac, potrzebujesz podwójnej ramy łóżka. Jeśli masz materac typu queen-size, chcesz spojrzeć na ramy typu queen-size. Upewnij się, że wiesz, czy twój materac typu king-size jest królem Kalifornii, czy królem wschodnim, ponieważ są one nieco inne; rama łóżka, która pasuje do jednego, może nie pasować do drugiego. Jeśli kupujesz cały komplet łóżek od zera, zastanów się, ile masz miejsca na łóżko i jaki rozmiar łóżka sprawia, że czujesz się najbardziej komfortowo. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij