Karafki jako uzupełnienie zastawy i wystroju wnętrz

Wystawna kolacja lub uroczysty obiad wymagają odpowiednio nakrytego stołu. W pierwszej kolejności dbamy zwykle o talerze, kieliszki, szklanki i sztućce, bo bez nich ani rusz, ale warto też zadbać o takie naczynia jak karafki do podawania wody i napojów. Dzięki temu unikniemy stawiania na stole butelek z wodą lub kartonów z sokiem, a nasi goście poczują się wyjątkowo. Piękna karafka wyeksponowana na kredensie lub w witrynie będzie też dekoracją salonu lub jadalni.

Najczęściej podajemy w karafce nalewki własnej roboty. Dobieramy do tego naczynia mniejsze, niż na przykład do wina lub wody. Trunek będzie elegancko wyglądał i wygodnie będzie go rozlewać. Wino czerwone podajemy w większej karafce z szerokim dnem, co pomaga je dotlenić. Do białego wina, wody i lemoniady używamy karafki prostej, z szeroką szyjką. Dużą zaletą karafki na wodę jest to, że możemy wypełnić ją cząstkami owoców, listkami mięty i kostkami lodu. Napój będzie lepiej smakował, a sama karafka będzie bardzo dekoracyjna. Karafki z korkiem nadają się także do przechowywania trunków.

Piękna karafka szklana ustawiona na stoliku, kominku lub kredensie będzie ozdobą sama w sobie. Nieużywana w zastawie stołowej może stanowić naczynie na kompozycję z roślin, orzechów, szyszek lub innych elementów – zależnie od pory roku i pomysłowości właściciela.

Karafki do wody i napojów wracają na nasze stoły wraz z modą na domowe nalewki i picie wody z dodatkami. Mogą kojarzyć się nieco ze stylem retro i nieco zakurzonym antykwariatem, ale nic bardziej mylnego. W ofercie sklepów ze szkłem użytkowym i zastawą stołową znajdziemy wiele nowoczesnych, prostych wzorów karafek, które idealnie będą pasowały do współczesnych naczyń i uzupełniały wystrój nowoczesnych wnętrz. Dlatego kupno karafki to dobry pomysł. Będzie ona praktycznym uzupełnieniem zastawy stołowej, dekoracją salonu lub jadalni. Karafka z korkiem dekorowana może być też udanym prezentem dla kogoś, kto właśnie urządza mieszkanie i kompletuje wyposażenie kuchni.

Warto pamiętać, że karafka to naczynie na zimne napoje. Jest przeznaczona do wody, lemoniady, wina, nalewek lub mocniejszych trunków, jak whisky. Szklana współczesna karafka o uniwersalnym kształcie będzie pasowała do każdego z tych napojów. Do eleganckiego podawania gorącego kompotu lub zimowej herbaty najlepiej zaopatrzyć się w dzbanek z uchem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij