Kamienna umywalka w łazience. Czy warto ją wybrać?

Kamienna umywalka w łazience. Czy warto ją wybrać?

Jeszcze kilkanaście lat temu raczej nie wyobrażaliśmy sobie umywalki innej niż ceramiczna. Dziś w sprzedaży dostępne są rozwiązania wykonane z wielu różnych materiałów, w tym także z kamienia naturalnego. To luksusowy, oryginalny i niewątpliwie warty uwagi dodatek, który nada dodatkowych walorów dekoracyjnych każdej łazience. Co więcej, kamienna umywalka może zostać wykonana z różnych gatunków kamienia, co daje nam szerokie możliwości w zakresie jej dostosowania do własnego gustu oraz potrzeb w zakresie jej późniejszego użytkowania.

Z jakiego materiału może zostać wykonana kamienna umywalka?

Umywalka to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej domowej łazienki. Obok funkcji stricte użytkowej, pełni także istotną rolę dekoracyjną. Od tego, na jaką umywalkę postawimy, w dużej mierze zależy więc efekt wizualny oraz klimat, jaki uda nam się stworzyć w pomieszczeniu. W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się umywalki wykonane z materiałów innych niż klasyczna ceramika – są to m. in. rozwiązania z kamienia naturalnego, w tym z granitu i marmuru.

Granit i marmur to dwa najbardziej popularne i najchętniej wybierane gatunki kamienia pod umywalki łazienkowe. Oba są kamieniami naturalnymi, które posiadają swój unikalny wygląd, są dostępne w różnych kolorach, wykończeniach, a także wielu ciekawych wzorach. Stawiając na umywalkę kamienną, możemy być także pewni, że będzie ona niepowtarzalna – nie ma bowiem drugiej takiej umywalki jak nasza, co powoduje zastosowanie do jej stworzenia naturalnego surowca.

umywalka

Co warto wiedzieć o kamiennych umywalkach? Czy wszędzie można je zamontować?

Rozważając zamówienie kamiennej umywalki do domowej łazienki, należy mieć świadomość, że jest to rozwiązanie, które różni się od standardowych umywalek ceramicznych i to nie tylko pod względem wyglądu, lecz także wymagań i specyfiki użytkowania. Kamienna umywalka waży sporo więcej niż jej ceramiczny odpowiednik, co wymagać może dodatkowego wzmocnienia mebla, na którym zostanie ona zainstalowana.

Oprócz tego, wybierając umywalkę z takiego delikatnego i wymagającego kamienia, jakim jest bez wątpienia luksusowy marmur, należy liczyć się z koniecznością dbania o nią w odpowiedni sposób. Tylko w ten sposób nasza kamienna umywalka na długo zachowa ten niepowtarzany i stylowy wygląd, dla którego się na nią zdecydowaliśmy.

Marmur i granit to nie jedyne gatunki kamienia naturalnego, z których produkowane są kamienne umywalki. Do ich stworzenia coraz częściej wykorzystywane są także kamienie półszlachetne, w tym m. in. onyks, często spotyka się w sprzedaży także umywalki z piaskowca, a także z dolomitu. Tak szeroki i zróżnicowany wybór kamieni, z których może zostać stworzona nasza umywalka sprawia, że bez problemu znajdziemy wśród nich rozwiązanie dopasowane do naszego poczucia estetyki oraz wymagań.

Decydując się na kamienną umywalkę, należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wymaga ona specjalnej pielęgnacji – składa się na nią regularne czyszczenie, impregnacja, a także przestrzeganie zasad użytkowania, które mogą różnić się w zależności od wybranego gatunku kamienia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij