Jakie rodzaje drukarek wyróżniamy? Która jest najlepsza?

Chcesz szybko i bez przeszkód drukować zdjęcia, dokumenty czy bilety? Przyda ci się drukarka! Nie jest to sprzęt tylko do biura – w końcu wiele spraw formalnych załatwiasz w domu, a każdorazowe drukowanie umów czy wniosków w punktach ksero jest bardzo uciążliwe! Na rynku masz wiele drukarek do wyboru – którą wybrać? Zacznij od precyzyjnego określenia swoich potrzeb i sprawdź, co wiesz na temat różnych rodzajów urządzeń. Zobacz, które najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku!

Jak wybrać drukarkę? Najważniejsze kwestie, które musisz wziąć pod uwagę!

Nie kupuj drukarki, kierując się wyłącznie ceną urządzenia. Pamiętaj, że do kosztów sprzętu dochodzą jeszcze te związane z eksploatacją. Lepiej precyzyjnie przeanalizuj swoje potrzeby, by wybrać drukarkę, która najlepiej je spełni. Zwróć uwagę na to:

  • ile drukujesz – czy planujesz używać drukarki codziennie, czy od czasu do czasu;
  • co drukujesz – dokumenty, raporty, wykresy, zdjęcia;
  • ile masz miejsca na drukarkę – czy możesz kupić większy sprzęt, czy nie ma na to przestrzeni;
  • czy potrzebujesz dodatkowych funkcji, na przykład skanera lub ksera;
  • czy planujesz przede wszystkim drukować z telefonu;
  • jaki masz budżet na urządzenie, a jaki na tusz lub toner;
  • czy masz doświadczenie ze sprzętem konkretnego rodzaju;
  • czy chcesz drukować w kolorze, czy czarno-białe wydruki są dla ciebie akceptowalne.

Jeśli szczerze odpowiesz sobie na powyższe pytania, możesz łatwo zdefiniować, czego szukasz w sprzęcie do drukowania: łatwej obsługi, kompaktowych rozmiarów, drukowania z telefonu, niskich kosztów eksploatacji, szybkich wydruków. Każda z tych potrzeb wskazuje na nieco inną drukarkę!

Jakie są rodzaje drukarek? Którą wybrać?

Drukarki dzielimy przede wszystkim na laserowe i atramentowe. Niektórzy pamiętają, że jeszcze kilka lat temu w typologii wymieniane były – zapomniane już dzisiaj – modele igłowe. Dzisiaj w ich miejscu wymienia się drukarki termosublimacyjne, przeznaczone do drukowania fotografii.

Jeśli szukasz sprzętu do domu lub niewielkiego biura, twój wybór będzie ograniczał się do odpowiedzi na pytanie: drukarka atramentowa czy laserowa? Przez wiele lat podział był prosty – laserowa do biura, a atramentowa – do domu. Jednak od tego czasu drukarki atramentowe przeszły mocną metamorfozę. Znajdziesz wśród nich modele szybkie i wydajne, których koszty eksploatacji nie zaskakują nieprzyjemnie ceną. Zwróć uwagę na te sprzęty, w których uzupełniasz tusz bezpośrednio z buteleczki: to znacznie tańsze rozwiązanie.

Dla kogo drukarka atramentowa będzie dobrym wyborem? Dla każdego, kto chce drukować w kolorze lub szuka kompaktowego urządzenia. Wielkość i wydruk w kolorze to dwa atuty tego rodzaju sprzętów, które mocno odróżniają je od drukarek laserowych. Jeśli drukujesz od czasu do czasu, a oprócz dokumentów chcesz móc łatwo wydrukować zdjęcia lub kolorowe obrazki, wybór jest oczywisty – drukarka atramentowa!

Kiedy lepiej sprawdzi się laserowa? To sprzęt, który dobrze kupić, gdy drukujesz dużo dokumentów w czerni i bieli. W ciągu minuty wydrukujesz zwykle o wiele więcej kopii niż w przypadku sprzętu atramentowego. Co więcej, rzadko musisz wymieniać toner, a obsługa sprzętu nie powinna ci sprawiać większych trudności.

Pamiętaj, że oprócz drukarek atramentowych lub laserowych, możesz zdecydować się na urządzenia wielofunkcyjne, które dają możliwość łatwego skanowania i kopiowania dokumentów. Takie rozwiązanie może w wielu sytuacjach okazać się bardzo przydatne!

Który sprzęt do drukowania będzie najlepszy? Sprawdź wszystkie drukarki i urządzenia wielofunkcyjne w sklepie MediaMarkt i przeczytaj opinie użytkowników. Możesz też skorzystać z filtrów na stronie, określając parametry, na których ci zależy – np. rozdzielczość druku lub jego prędkość.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij