Jak urządzić sypialnię dla dwojga, gdy jedno jest nocnym markiem, a drugie chodzi spać z kurami

Jak urządzić sypialnię dla dwojga, gdy jedno jest nocnym markiem, a drugie chodzi spać z kurami

Sypialnia dla dwojga powinna być funkcjonalna dla obojga partnerów, nawet jeśli ich potrzeby są zgoła odmienne. Nie chodzi tylko o dobór odpowiedniego, wygodnego materaca, ale i chociażby oświetlenia. Jest to ważne zwłaszcza wtedy gdy jedna osoba jest nocnym markiem, a druga chodzi spać z kurami i wcześnie wstaje. Jak urządzić sypialnię dla osób o tak różnych potrzebach?

Zadbaj o wyciszenie sypialni i cichą podłogę

Na pewno warto postawić na wykończenie, które zapewni wyciszenie pomieszczenia od hałasów dochodzących z zewnątrz. Gdy jedna z osób chodzi spać z kurami, a do tego jest wrażliwa na wszelkie hałasy będzie to absolutne must have. Można wybrać specjalne panele akustyczne w części pokoju sąsiadującym ze ścianą zewnętrzną. Na pozostałe można wybrać dobrze wyciszające panele korkowe. Na owych panelach można zastosować dodatkowo inne wykończenie, ale można wybrać takie, które są dekoracyjne i pasować będą do nowoczesnej sypialni. Nie bez znaczenia jest fakt, że takie panele są w pełni ekologiczne. Ponadto ważna będzie też cicha podłoga i w tym przypadku warto postawić na gwarantujące ciepłą powierzchnię i ciche stąpanie panele winylowe. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać wykładzinę winylową. Dzięki temu osoba, która jest dłużej aktywna nie będzie budziła tej, która już śpi, a jednocześnie będzie mogła poczytać czy pooglądać telewizję.

Wygodne łóżko z materacem dostosowującym się do ciała to podstawa

Jeżeli daną osobę wybudza każdy szelest to na pewno łóżko powinno być wyposażone w jak najwygodniejszy materac. Powinien mieć konstrukcje kieszeniową i dopasowywać się do krzywizn kręgosłupa. Warto jednocześnie wybrać taki dostosowany do wagi użytkowników i w przypadku dużej różnicy można postawić na taki o dwóch poziomach twardości. Każda z osób, zarówno ta śpiąca jak i dłużej aktywna w nocy będzie miała zapewnioną wygodę. Oczywiście istotne znaczenie ma tutaj także duży rozmiar łóżka i duża powierzchnia spania, zwłaszcza gdy jedna z osób bardzo wierci się w nocy. Polecamy też wybór dwóch kompletów pościeli.

urządzanie sypialni

Funkcjonalne oświetlenie – sypialnia praktyczna, ale i nastrojowa

Gdy jedna osoba chce spać, a druga czytać książkę czy oglądać TV mamy tutaj konflikt interesów, ale i to da się rozwiązać. Wystarczy zastosować nowoczesne lampy do sypialni, które będą współpracować ze ściemniaczem LED. Osoba, która jest aktywna może ustawić mniejsze natężenie światła, tak by nie przeszkadzało tej śpiącej obok. Jednocześnie może ustawić wyłączenie się go o wybranej godzinie, jeśli współpracuje z aplikacją w ramach systemu inteligentnego domu. Warto postawić też oczywiście na nocne lampki do sypialni. Taka mała lampka na pewno nie przeszkodzi w spaniu osobie śpiącej obok. Na środku pokoju sprawdzi się wisząca lampa do sypialni. Można dopasować ją do stylistyki pomieszczenia wybierając model ażurowy z metalu lub tworzywa sztucznego albo taki z pełnym kloszem. Oświetlenie sypialni może być subtelne i warto wybrać takie o ciepłej barwie. Sprawdzą się też nowoczesne lampy do sypialni typu kinkiety umieszczone po dwóch stronach łóżka. Oprócz nich można wybrać także taśmy LED podkreślające ramę i również z możliwością ściemniania.

Meble z cichym domykiem są bardzo ważnym elementem

Już wiecie, że oświetlenie do sypialni może zapewnić komfort Wam oboju, nawet jeśli jedno z Was jest nocnym markiem, a drugie lubi chodzić spać z kurami. W przypadku tej drugiej osoby poranek zaczyna się zdecydowanie wcześniej i wtedy z kolei ona powinna zadbać o to, by nie obudzić nocnego marka. Sprawdzą się meble z cichym domykiem, a dokładnie szafa. Dobrze jeśli wyposażona jest w oświetlenie na czujnik ruchu. Przez to nie będzie konieczne włączanie oświetlenia w pokoju.

Sprzęt audio, ale i telewizor warto doposażyć w słuchawki bezprzewodowe łączące się z nim przez Bluetooth

Pozostaje jeszcze rozwiązanie kwestii nocnej aktywności. Osoba aktywna może korzystać z audiobooków i słuchać ich na słuchawkach bezprzewodowych przez co dźwięk nie będzie słyszalny dla osoby śpiącej obok. W przypadku nowoczesnych telewizorów smart możliwe jest także dobranie odpowiednich słuchawek Bluetooth, które sprawią, że dźwięk z telewizora będzie płynął wprost do słuchawek. Dodatkowo jeśli telewizor umieszczony jest w otwieranej wnęce, drzwiczki można ustawić w taki sposób, by obraz z telewizora nie przeszkadzał śpiącej osobie. Można go też rzecz jasna dostosować do warunków nocnych, choć nowe smart TV same dostosowują obraz do warunków, zatem nie będzie on tak intensywny.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij