Internet i telewizja w domu – jak wybrać optymalny pakiet?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup pakietów Internetu i telewizji. Takie pakiety usług mogą być bardzo praktyczne i atrakcyjne cenowo. Podpowiadamy, czym się kierować przy ich wyborze.

Dlaczego warto stawiać na Internet i telewizję w pakiecie?

Pierwsza i najbardziej oczywista zaleta takiego rozwiązania to aspekt finansowy. Kupowanie obydwu usług osobno, u różnych operatorów jest po prostu droższe. Oferty telewizyjne są do siebie podobne, a większość dostawców umożliwia ich dopasowanie do potrzeb klienta. Dlatego, nie ma sensu przepłacać i  osobno ponosić kosztów za Internet i TV. Pakiet pozwala zaoszczędzić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych. Warto dodać, że opisywana opcja oznacza też mniej formalności. Klienci otrzymują tylko jedną fakturę z wyszczególnionymi usługami. Oznacza to, że muszą wykonywać tylko jeden przelew. Inną zaletą opisywanego rozwiązania jest dostęp do wypożyczalni filmów VOD, gdzie można znaleźć wiele popularnych pozycji w różnych gatunkach.

Jak wybrać dobry Internet?

W dzisiejszych czasach warto stawiać na pakiety Internetu z telewizją, które oferują dostęp do łącza światłowodowego. Kable wykorzystywane w tej technologii są zbudowane z niewielki szklanych włókien, które wykorzystują wiązkę światła do szybszej transmisji danych. Warto zaznaczyć, że Internet symetryczny światłowodowy może osiągać prędkość pobierania i wysyłania na poziomie nawet do 1000 Mb/s. To jedna z najszybszych opcji, która sprawdzi się w gospodarstwach domowych zamieszkałych przez wiele osób, w których wykorzystuje się wiele urządzeń podłączonych do sieci naraz. Taki Internet zda egzamin podczas streamowania rozgrywki multiplayer lub oglądania filmów online. Ponadto, stanowi doskonały wybór dla osób pracujących zdalnie. Umożliwia komfortowe przeprowadzanie wideokonferencji oraz szybkie przesyłanie dużych plików. Łącze światłowodowe oznacza wysoką stabilność i niewrażliwość na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki jego wykorzystaniu sytuacje, w których tracimy połączenie z siecią, pozostają tylko niemiłym wspomnieniem.

Dobór odpowiedniej telewizji

Dobierając telewizję do Internetu, należy wziąć pod uwagę liczbę dostępnych kanałów oraz ich rodzaj. W zależności od potrzeb mogą one dotyczyć różnej tematyki, na przykład sportu, przyrody lub historii, jednakże najczęściej wybierane są programy rozrywkowe. Ważne, aby dostawca dawał możliwość ich wyboru i dostosowania do swoich indywidualnych preferencji. Przykładowo, osoby mieszkające bez dzieci nie będą potrzebowały kanałów dziecięcych. Z drugiej strony, miłośnicy dobrego kina docenią możliwość odbierania wielu kanałów filmowych. Kolejna istotna kwestia to jakość telewizji. W dzisiejszych czasach absolutne minimum to jakość HD, jednak najwięksi dostawcy oferują telewizję w technologii 4K. Dzięki takiemu rozwiązaniu można się cieszyć obrazem najwyższej jakości.

Telewizja i światłowód INEA

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione kryteria warto stawiać na pakiet Internetu i telewizji od INEA. Łącze internetowe od tego operatora wykorzystuje technologię FTTH (Fiber to the home), co ma przełożenie na jego wysoką szybkość i stabilność. Łącze może mieć różną prędkość, a ostateczny wybór jest uzależniony od potrzeb klienta. INEA oferuje innowacyjną telewizję HIWAY z możliwością odbierania ponad 200 kanałów, w tym znacznej części w jakości 4K . Dostawca daje też możliwość wyboru wielu kanałów tematycznych, na przykład sportowych, dziecięcych, filmowych oraz muzycznych. Poza tym innowacyjna Telewizja HIWAY posiada funkcję, która umożliwia włączenie trwającego programu od jego 1 sekundy lub innego dowolnego momentu. Możliwe jest również zatrzymywanie i nagrywanie ulubionych programów oraz ich ponowne odtwarzanie.

Pakiet łączący telewizję z Internetem to opłacalny i praktyczny wybór. Przekłada się na oszczędności i znacznie mniej formalności. Podczas dokonywania wyboru, należy wziąć pod uwagę rodzaj łącza internetowego, a także ilość i jakość oferowanych kanałów telewizyjnych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij