Ile kosztuje projekt kuchni na zamówienie

Ile kosztuje projekt kuchni na zamówienie?

Każdy posiadacz nowego mieszkania, jak i osoba remontująca swoje stare cztery kąty, na pewnym etapie prac stanie przed decyzją: skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, czy postawić na swoje umiejętności? O ile z salonem czy jadalnią, kłopot nie jest tak duży, to już kuchnia i łazienka stanowią większe wyzwanie. Dobrze wyposażona i urządzona kuchnia to marzenie każdego remontującego. Jest to serce domu, w którym spędza się najwięcej czasu. Tutaj nasuwa się pytanie: wybrać szyty na miarę projekt czy gotowy zestaw mebli?

Na czym polega projekt kuchni na zamówienie?

Przeglądając katalogi sklepów z aranżacjami wnętrz lub szukając inspiracji na stronach internetowych, możemy sobie pomóc, ale również zaszkodzić. Pomysłów, stylów i wykonań jest tak wiele, że trudno zdecydować. Niestety nie ma uniwersalnego sposobu na wykończenie kuchni. Każda z nich jest inna, ma inne wymiary i kształt. Z pomocą przychodzą architekci, którzy sugerując się wskazówkami właściciela, stworzą oryginalny projekt, dopasowany do wymagań. Jeśli mieszkanie jest w stanie deweloperskim, projekt zaczyna się od podstaw takich jak układ instalacji, sprzętu, okien czy drzwi. Jeśli jest to remont gotowego wnętrza, zazwyczaj chodzi o najbardziej funkcjonalny wybór i umiejscowienie mebli. Jest to idealne rozwiązanie dla kuchni o niestandardowym układzie. Doświadczony projektant podsunie ciekawe pomysły, zaproponuje estetykę, a przy okazji wskaże rozwiązania, pomagające zaoszczędzić pieniądze. Do głównych zalet kuchni robionej na wymiar należą:

  • Idealne dopasowanie mebli do układu i wymiarów pomieszczenia. Bardzo ważne podczas planowania rozkładu kuchni, jest wykonanie prawidłowych pomiarów ze zwróceniem szczególnej uwagi na wszystkie skosy, wystające elementy itp.
  • Dowolne zmiany i duży wpływ na projekt. W przeciwieństwie do gotowego zestawu mebli można decydować o wyborze blatów, frontów, rozmiarze szafek, czy kolorach poszczególnych elementów.
  • Lepsze wykorzystanie powierzchni. Doświadczony projektant rozdysponuje miejsce tak, aby żaden centymetr się nie zmarnował.

Co powinien zawierać idealny projekt kuchni na wymiar?

Pierwszy etap to rozmowa z projektantem. Należy przedstawić metraż pomieszczenia, rodzaj kuchni oraz jej kształt. Na tej podstawie specjalista może wykonać:

  • Szczegółowy projekt wnętrza, z dokładnymi wymiarami i rzutami ścian
  • wizualizację pomieszczenie z efektem 3D
  • w cenie projektu zapewnione są również ewentualne zmiany i konsultacje.

Ile kosztuje projekt kuchni na wymiar?

Ceny projektu kuchni na zamówienie, różnią się od siebie i zależą od metrażu pomieszczenia, miejsca zamówienia oraz oczekiwań kierowanych w stronę specjalisty. Może to być jedynie projekt ze spisem materiałów lub wizualizacja z dodatkowym nadzorem nad wykonywanymi pracami. W ofertach projektantów znajdą się tacy, którzy wyceniają się poprzez przeliczenie na metr kwadratowy, ale są też (częściej w sklepach budowlano-meblowych) posiadający stałą cenę za cały projekt. Na kwotę ma wpływ również miejsce zamieszkania oraz termin wykonania zlecenia. Przykładowe ceny projektów to:

  • od ok. 200 złotych do kilku tysięcy za gotowy projekt kuchni
  • od 100 złotych do 400 złotych za każdy metr kwadratowy
  • od 150 złotych za wykonanie tylko projektu mebli na wymiar

Zdarza się, że architekci robiący szkic jednego pomieszczenia (w tym przypadku kuchni) ustalają stałą cenę, bez względu na metraż. W takim przypadku plan aranżacji może kosztować od 1 000 złotych w górę. Jeśli pomieszczenia różnią się od siebie tylko kilkoma metrami, to praca przy nich będzie bardzo podobna, czasami mniejsze pomieszczenia wymagają więcej pomysłowości ze względu na ograniczoną przestrzeń, która musi pomieścić wszystkie potrzebne sprzęty. W sklepach meblowo – budowlanych oferujących tę możliwość, usługa często jest darmowa, jeśli zadeklarujemy kupno wyposażenia w ich sklepie.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij