Chcesz budować oszczędniej? Wybieraj projekty domów bez garażu.

Projekty domów, które nie przewidują garażu to świetny sposób na zmniejszenie kosztów budowy domu, a także jeden z pomysłów odpowiadający na utrudnienia związane z ograniczoną powierzchnią działki. To również dobra opcja dla kogoś, kto ma inny pomysł na garażowanie auta. Inwestorzy, którzy planują wybudować na swojej działce garaż wolnostojący, często wybierają projekty domów jednorodzinnych bez garażu. Innym rozwiązaniem obniżającym koszty jest zastosowanie wiaty garażowej, która jest tańsza i łatwiejsza w utrzymaniu.

Dom przy Słonecznej 18

Dom przy Słonecznej 18

Bez garażu, znaczy taniej!

Projekty domów bez garażu są zazwyczaj wybierane przez inwestorów, dla których najważniejsza jest ekonomia inwestycji. Jeśli chcemy tanio i sprawnie wybudować dom i priorytetem jest dla nas by w nim szybko zamieszkać, to wybór domu bez garażu skróci nam drogę do obranego celu. Garaż za każdym razem poszerza bryłę budynku, co pociąga za sobą koszty. Są to nie tylko dodatkowe nakłady na większe fundamenty, ale również wydatek na dodatkowy dach nad garażem.

Wiele gotowych projektów domów kosztem garażu oferuje mieszkańcom dodatkowy pokój na parterze. W miejscu, w którym mógłby być ulokowany garaż powstaje dodatkowa sypialnia lub gabinet. Taki pokój to doskonała opcja pozwalająca budować dom dwuetapowo. W przypadku domów z poddaszem użytkowym parter można wtedy zamieszkać tuż po wykończeniu, a poddasze urządzić w miarę możliwości finansowych.

Projekty domów bez garażu są często wybierane na mniejsze i wąskie działki. Taki dom łatwiej zmieścić na działce, z racji mniejszych wymiarów budynku. Domy bez garażu łatwiej ulokować również na działce w nietypowy sposób, np. wejściem z prawej lub lewej strony domu. Jeśli posiadamy na tyle wąska działkę, że dom nie mieści się frontem do wjazdu, możemy posadowić go w taki sposób, by wejście było od prawego lub lewego boku działki. Gdyby dom posiadał garaż ciężko, w takiej sytuacji, byłoby wygospodarować na tyle miejsca, żeby auto mogło swobodnie wjeżdżać do garażu.

Oszczędności rodzące się, gdy wybieramy projekty domów bez garażu, można poczynić również w kwestii ogrzewania domu. Garaż jest miejscem, w którym najszybciej i najczęściej ucieka ciepło. Projekt domu o jednolitej bryle, bez garażu stanowi całość łatwiejszą do ocieplenia i ogrzania.
Domy bez garażu budują również Ci, dla których priorytetem jest własny komfort. To ludzie, którzy budują dom dla siebie i nie troszczą się o dobre warunki dla swojego auta.

Dom przy Alabastrowej 64

Dom przy Alabastrowej 64

Garaż wolnostojący jako alternatywa dla projektów domów bez garażu.

Rezygnacja z garażu może rodzić wątpliwości związane z ograniczoną ilością miejsca na przechowywanie domowych sprzętów. Jeśli wybraliśmy projekt domu bez garażu i dysponujemy niewielką działką, wystarczyć nam musi ogrodowa altana, drewniana budka narzędziowa, czy lekka wiata, pod którą zmieści się kosiarka, stół, krzesła, czy grill. Pamiętajmy, że każdy dom, czy to parterowy, czy z poddaszem posiada strych, który możemy wykorzystać na cele magazynowe. Domy z poddaszem mają je nieco mniejsze, natomiast domy parterowe posiadają duży strych, na którym zmieścimy naprawdę wiele rzeczy.

Projekty domów bez garażu mają jednak alternatywę, którą przy odpowiednio dużej działce możemy zrealizować. Jeśli mamy na tyle miejsca warto pomyśleć o garażu wolnostojącym. Nie musi on być budowany od razy przy okazji realizacji inwestycji, lecz może powstać w miarę zwiększających się potrzeb. Inną alternatywą dla garażu jest lekka wiata garażowa. Taka konstrukcja zabezpieczy auto i jest zdecydowanie tańsza od murowanego garażu w bryle budynku, lub garażu wolnostojącego.

W poszukiwaniu ekonomicznych rozwiązań, pozwalających minimalizować koszty realizacji inwestycji, projekty domów bez garażu są zdecydowanie słusznym wyborem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij