Balustrada francuska – bezpiecznie i stylowo

Balustrada francuska – bezpiecznie i stylowo

Balkony francuskie to fantastyczna alternatywa dla tradycyjnych projektów. Dzięki minimalistycznemu wyglądowi, niewielkiej liczbie elementów konstrukcyjnych i wysokiej funkcjonalności, dobrze współgrają zarówno z nowoczesną, jak i klasyczną architekturą. Pełnią również funkcję praktyczną i dekoracyjną. Do tego balustrady francuskie mają wiele opcji do wyboru abyś mógł znaleźć odpowiednią dla siebie.

Każdy kto ma balkon wie jak dużym jest udogodnieniem jest. Nawet niewielka przestrzeń wystarczy, aby powiesić pranie lub napić się kawy na świeżym powietrzu. Balkon francuski jednak ma inne zadanie.

balustrady francuskie

Aby poznać pochodzenie francuskich balkonów, udaj się do Francji w XVII wieku, kiedy barok był głównym nurtem. Nowoczesne balustrady aluminiowe, szklane i metalowe można znaleźć w budynkach wznoszonych niemal wszędzie. Te style balustrad zostały spopularyzowane w XX wieku, ponieważ zastąpiły bardziej ozdobne wzory.

Balkony francuskie mogą być wyprodukowane z różnych materiałów. Najbardziej klasyczna jest jednak stal nierdzewna. Materiał ten daje wiele możliwości wyboru co do formy i stylu.

Balustrady francuskie szklane są coraz częściej stosowane w nowoczesnym budownictwie, ponieważ pasują do minimalistycznego wyglądu. Jednym z problemów związanych ze szklanymi balustradami jest to, że wieszanie na nich doniczek może być trudne. Szkło, które jest widoczne i przezroczyste to doskonały wybór na balustradę balkonu. Szkło oznaczone klasą P3 może być użyte do tego celu bez żadnego ryzyka. Dodatkowo dzięki tego typu balustradom można wpuścić do budynku więcej światła dziennego.

balustrady francuskie

Tworząc przyjemną elewację, zdecydowanie zaleca się włączenie drewnianego balkonu. Jednak balkony wykonane z drewna nie są tak często używane jak inne. Jeśli projekt jest rustykalny, dodanie drewnianej poręczy może sprawić, że balkon będzie bardziej praktyczny. Powinien stanowić jedną spójną całość z ramą okienną i elewacją.

Balkony francuskie nie mają żelbetowych płyt balkonowych, ale mają wiele zalet w stosunku do standardowych. Po pierwsze, naturalne światło może łatwo dostać się do wnętrza oraz zapewniają szerszy widok z okna niż inne rodzaje balkonów. Kolejną korzyścią jest to, jak łatwo i tanio zbudować francuski balkon; żaden inny rodzaj balkonu nie jest łatwiejszy do wykonania.

Co je różni od tradycyjnego balkonu? Nie zapewniają dodatkowej przestrzeni życiowej. Tradycyjne balkony często służą do suszenia prania czy przechowywania rowerów. Niektórzy czytają książki lub opalają się na nich. Balkon francuski nie zapewni nam tego.

balkony francuskie

Balkony francuskie a wygląd elewacji

Balkony francuskie są powszechnie spotykane w budynkach nowoczesnych i minimalistycznych. Są kluczowym elementem niektórych nowoczesnych stylów domów i można je dostrzec w budynkach publicznych i komercyjnych. Są również często stosowane w budynkach medycznych, biurowcach, a nawet szkołach.

Osoby przechodzące obok budynku z francuskimi balkonami zauważają, że wydaje się on przestronny i jasny od wewnątrz. Kolory użyte do obramowania, balustrad i innych elementów zewnętrznych mogą nadać domowi specyficzny charakter – zarówno tradycyjnej przytulności, jak i profesjonalnego chłodu.

balustrady aluminiowe

Na co musisz zwrócić uwagę

Kiedy już zdecydujesz się na zakup swojej balustrady poszukaj firmy, która dokładnie rozważy Twoje opcje, oraz poda ci konkretne propozycje. Jedną z takich firm jest firma AVIS z Rybnika, która zajmuje się sprzedażą oraz produkcją balustrad oraz poręczy. Masz możliwość zamówienia gotowych balustrad jak również elementów balustrad do samodzielnego montażu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij